Mikro site nedir?

Mikro site, ürün – hizmet – kampanya veya bir etkinliği tanıtmak üzere hazırlanan küçük bir web sitesidir. Genellikle tek sayfa üzerinde pratik sunum kurguları dahilinde tasarlanır. Ziyaretçileri potansiyel müşteriye dönüştürmek için yalnızca kurumsal ana site üzerinden reklam kampanyanızı yürütmek zorunda değilsiniz.

Mikro site, markaların birçok şeyi başarmasına yardımcı olabilen etkin bir çözümdür..

Mikro siteler, firmaların kurumsal kimliğine pilot olan ana siteden farklı bir alan adı (domain) kullanır.. Alt alan adı (sub domain) tercih ederek de yayınlanabilir. Bu sayede, ana sitenizden farklı sunum teknikleri içeren etkileşimli yapıda tasarlanabilir.

Farklı bir alan adı üzerinden yayınlanması veya alt-domain ile yayınlanabilmesi sayesinde, markanız için ayrı bir varlık (İnternet mülkü) olarak hareket edebilirsiniz.. Bu avantajlı hareket sahası üzerinde yeni stratejiler geliştirebilir, reklam kampanyanız için özel bir iniş sayfası (landing page) olarak faydalanabilirsiniz.

Mikro sitenin amacı:

Bir mikro sitenin amacı, ziyaretçi ilgisini “doğru mesajla” çekerek, onları tek sayfa üzerinde bilgilendirmektir. Doğru kurgulanırsa, sayfa yüklenme performansı ile reklam kampanyanız için olumlu katkı sağlayacaktır.

Mikro site örnekleri:

Web sitemizdeki demolara buradan https://mikrowebsite.com/mikro-site-ornekleri/ göz atabilirsiniz.